کدتقلب | ترینر | راهنمای مراحل |سیو بازی

:: خفن ترین وبلاگ بازیهای رایانه ای ::

معرفی بازی CRYSIS ، کرایسیس

اینهم نقد و معرفی بازی کرایسیس ٬ می دونم کمی دیره ولی دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدنه ! سعی کردم که بازی رو همون طوری که هست نقد کنم نه بیشتر و نه کم تر . بخونید :

منبع : WwW.hosseincode.blogfa.CoM | معرفی بازی CRYSIS

داستان : ( ۹ ) سال ۲۰۲۰ هست که سقوط شهاب سنگی باعث جذب دو ابر قدرت جهان یعنی آمریکا و کره ی شمالی به سوی خود می شود . این دو نیروی جهان به جای اینکه به سقوط شهاب سنگ برسند شروع به در گیری با یکدیگر می شوند تا نیرو و قدرت خود را به رخ دیگری و جهان بکشند اما غافل از آن که موجودات فضایی همراه شهاب سنگ آمده اند و آماده ی حمله به زمین هستند . . . ( بقیه داستان با خودتان )

منبع : HOSSEINCODE.SUB.IR

هوش مصنوعی : ( ۹.۵ ) هوش مصنوعی در بازی عالی کار شده است . در طول بازی من که مشکلی در این ضمینه ندیدم . هم هوش دوستان شما در بعضی مراحل فوق العاده هستند و هم هوش مصنوعی دشمنان در طول بازی .

اسلحه ها و وسایل نقلیه : ( ۹.۴ ) در بازی اسلحه های نسبتا زیادی گنجانده شده است که بعضی از آنها وجود خارجی ندارند . پیش تر در مقاله ای اسلحه های بازی کرایسیس معرفی شده است که می توانید به آنجا هم سر بزنید ( راهنمای اسلحه های کرایسیس ) . وسایل نقلیه تقریبا زیاد و کافی هستند که در بعضی مراحل و هنگامی که فواصل دوری بین چک پوینت ها وجود دارد کاربرد دارند . برخی از آنها هم بالای خود تیر بار هایی دارند که به دردتان خواهد آمد ! جزئیات اسلحه ها هم خوب کار شده است و برای بازی کرایسیس عالیست .

 HUD و نقشه : ( ۱۰ ) با استفاده از نقشه ی بازی به راحتی می توانید مراحل را دنبال کنید نقشه در سمت چپ و پایین تعبیه شده است . در سمت راست و پایین هم میزان خون و انرژی و تعداد گلوله ها و خشاب نمایش داده می شود . این قسمت هیچ نقصی ندارد و نمره ی کامل گرفت .

منبع : HOSSEINCODE.BLOGFA.COM | نظر هم بدید !!!

صدا گذاری : ( ۹.۵) برای هر حرکت و عکس العملی صدای خاص و مناسبی در بازی گذاشته شده است ٬ صدای شلیک گلوله ٬ موجودات فضایی ٬ شاخ و برگ درختان و . . . هریک صدای خاص و عالی دارند . البته صدای فضایی ها به گفته ی دوستم از فیلم جنگ دنیاها کش رفته شده ! ولی به هر حال این قسمت هم خوب طراحی شده است .

گرافیک : ( ۱۰ ) خب رسیدیم به جنجالی ترین بخش . گرافیک کرایسیس در هر سیستمی قابل مشاهده نیست ٬ ممکن است بازی را روان اجرا کنید ولی اوج گرافیک بازی را نمی توانید ببینید باید ۲ گیگ رم ٬ کارت گرافیک ۸۸۰۰ آخرین مدل ٬ سی پی یو فول و نمایشگر عالی داشته باشید تا در گرافیک بازی گم شوید . می توانید تا صبح در جنگل های بازی گشت و گذار کنید و از بازی و جنگلهای آن لذت ببرید . طراحی صورت شخصیت ها هم به خوبی هر چه تمام تر و کاملا واقعی صورت گرفته است و تشخیص آن از صورت واقعی تقریبا ممکن نیست !! ( به نظر من :| ) . جنگل ها ٬ آب ٬ دشمنان ٬ گرافیک ماشین ها ٬ خانه ها و ... هم همه عالی هستند .  پیش نهاد می کنم اگر بازی رو بازی می کنید یک بار تیری به آب ها بزنید !

منبع : WwW.hosseincode.blogfa.CoM | نقد بازی CRYSIS

گیم پلی : ( ۹.۶ ) گیم پلی بازی هم مثل سایر بخش ها عالی هست . کنترل وسایل نقلیه هم عینا مثل واقعیت هست ( یک بار با حالت توی ماشین برید درون آب تا بفهمید چی میگم ! ) . نشانه ی تفنگ هم خوب است و هنگامی که تعداد زیادی تیر پست سر هم شلیک کنید نشانه بزرگ تر می شود  ( اگر بازی رو با حالت دلتا شروع کنید نشانه ای در کار نخواهد بود ) . نکته ی جالب در مورد گیم پلی هم توانایی گرفتن از گلوی دشمنان هست که بسیار جالب هست ( با زدن کلید T جلوی دشمنان ) البته این توانایی مدیون لباس نانو سویت شماست . در کل با گیم پلی روان و خوبی طرف هستیم .

منبع : HOSSEINCODE.SUB.IR | نقد کرایسیس

نکات تکمیلی :  کرایسیس بازی خوبیست که برخی مشکلاتی هم داره . از جمله مشکلاتی که من دیدم قاتی کردن بازی هنگام سیو زیاد هست یعنی اگر بازی رو زیاد سیو کنید و بعد سیو تون رو لود بکنید یا دشمنان شما رو نمی بینن یا ... که این مشکلات هم با خاموش و روشن کردن بازی و یا از اول رفتن مرحله درست میشه . به هر حال هر بازی مشکلی داره و کرایسیس هم از این قاعده مستثنا نیست . اگر از بازی های اول شخص شوتر خوشتون میاد این بازی رو اصلا از دست ندید ٪ .

hosseincode.blogfa.com | CRYSIS | کرایسیس


امتیازات من به بازی

داستان

۹

هوش مصنوعی

۹.۵

اسلحه ها و وسایل نقلیه

۹.۴

نقشه و HUD

۱۰

صداگذاری

۹.۵

گرافیک

۱۰

گیم پلی

۹.۶

امتیاز نهایی ( کل ) ( میانگین )

۹.۵ ( فوق العاده )

+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۷ساعت 20:44  توسط حسین کد  |